Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Lubuski, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Zielona Góra: żywność dla rodzin wielodzietnych i osób samotnych

26.03.2013, Pomoc żywnościowa

W niedzielę, 24 marca odbyła się zbiórka żywności w jednym ze sklepów w Zielonej Górze. To już druga taka akcja w tym roku zorganizowana przez wolontariuszy Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh). Dotychczas w obydwu zbiórkach zebrali 125 kilogramów żywności.

– Już podzieliliśmy zebrane w niedzielę dary na paczki żywnościowe – mówi Janina Górska, kierownik filii ChSCh w Zielonej Górze. – W tym tygodniu rozdamy je potrzebującym, wielodzietnym rodzinom i osobom samotnym.

Wolontariusze z Zielonej Góry w planie mają kolejne zbiórki. Najbliższa już w czerwcu.

– Bardzo dobrze układała się współpraca z kierownictwem sklepu „Biedronka”, w którym prowadziliśmy akcję – podkreśla kierownik filii. – Wolontariusze też są chętni do pracy, więc idea zbiórek na rzecz osób potrzebujących na pewno będzie kontynuowana.

Chrześcijańska Służba Charytatywna jest ogólnopolską organizacją pożytku publicznego. Obecnie posiada w Polsce ponad 60 filii, prowadząc pomoc dzieciom, pomoc osobom ubogim oraz działania z zakresu profilaktyki zdrowotnej.

Czytaj więcej o pomocy żywnościowej.

Czytaj więcej o pomocy osobom ubogim.

Tekst: Justyna Libera

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Lubuski
ul. Szosa Kisielińska 3
65-247 Zielona Góra

Nr konta bankowego:
42 2030 0045 1110 0000 0270 6910

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij